• Komputerów dla pojazdów
  • Diagnoza Opel pojazdów
  • PCB, programy dla MCU

Uniwersalny komputer pokładowy


Okamžitá spotřeba Průměrná spotřeba spotřeba Spotřebované palivo
Odjeté kilometry Dojezd Průměrná rychlost
Okamžitá rychlost Stav akumulátoru Vnitřní teplota
Taxametr Stopky Hodiny

Okamžitá rychlost
(Trzy parametry wyświetlacza)

Česky    Slovensky    Polsky    English


      Moduł uniwersalny komputer pokładowy jest przeznaczony do pojazdów z silnikami benzynowymi, które nie są fabrycznie zainstalowane na komputerze i zainstalować oryginalny komputer pokładowy jest technicznie niewykonalne lub kosztowne. Moduł wyświetla wszystkie informacje na temat ekonomiki eksploatacji pojazdu z innych ciekawych funkcji dodatkowych. Informacje są wyświetlane na wyświetlaczu dwie linie w języku polskim i dostosować się do konkretnego pojazdu jest dostępny dla bogate menu usług.

Funkcja universal komputer pokładowy:
- Chwilowe zużycie (l/h lub l/100km).
- Średnie zużycie paliwa (l/100 km)
- Zużywane
- Średnia prędkość
- Odległość
- Drive
- Stoper
- Prędkość pojazdu
- Napięcie akumulatora samochodowego Display
- Ilość paliwa w zbiorniku
- Pomiar temperatury wewnętrznej
- Taksometru
- Sprawdź ładowania akumulatora
- Przekaźnik wyjściowy światła dziennego
- Operation klimatyzacja manualna klimatyzacja

Menu Serwis umożliwia następujące ustawienia
- Ustaw rozmiary opon
- Ustaw impulsów na obrót koła
- Ustaw impulsów na 1 km
- Wejście Ustaw pomiaru
- Ustaw własne menu
- Ustaw rozmiar zbiornik paliwa
- Kalibracja Zbiornik paliwa
- Kalibracja pomiaru odległości
- Korekta konsumpcji
- Utworzenie dodatkowych funkcji

Moduł sterowania/Liczba wyświetleń
      Moduł sterujący PP jest rozwiązany przez dwa przyciski (Set i Reset). funkcji selekcji są naciskając parametr instrukcji SET lub przycisk Reset, aby zresetować. Aby wyświetlić dane na ekranie są dwa rzędy o długości 16 znaków. W ustawieniach można wybrać dwa sposoby wyświetlania danych. Pierwsza metoda pokazuje wybranych parametrów na całej linii (u góry parametr wiersza nazwę parametru do dolnej linii). Druga metoda używa tylko pierwszego rzędu dziesięciu znaków, a pozostałe sześć znaków na końcach linii używany do wyświetlania wybranych parametrów można wybrać w menu serwisowym. Ta druga opcja będzie korzystać, gdy chcemy mieć na wyświetlaczu pojawi się wiele parametrów naraz.

Montaż komputera pokładowego
      Moduł komputer pokładowy jest tak skonstruowane, że instalacja była bardzo prosta. Podstawowy układ jest konieczne, aby skontaktować się dwa przewody do zasilania (zasady i stały 12V) przewód sygnałowy obrotomierza, drut w zbiorniku paliwa, kierowcy informacji o zużyciu paliwa i trzy przewody do modułu sterującego. Moduł zasilający, przewód sygnału prędkościomierza i paliwa można znaleźć na wiązki kabli pod deską rozdzielczą, kierowca na informacje dotyczące zużycia jest podłączony do jednego z zaworów wtryskowych, kable do podłączenia modułu sterującego ich wyboru, albo bezpośrednio do dźwignię do typu pojazdu, lub na zewnątrz umieszczono klawisze.

      Do prawidłowego działania modułu komputer pokładowy należy poprawnie ustawić pomiar odległości, pomiar i pomiaru zbiornika paliwa. Aby zmierzyć odległość w module PA można ustawić bezpośrednio na liczbę impulsów 1 km do pomiaru to tylko za pomocą komputera pokładowego. A jeśli wiemy, że liczba impulsów na obrót koła, zatem należy wpisać ten numer i ustawić odpowiedni rozmiar opony. Dla prawidłowego pomiaru kalibrację przeprowadza się po uruchomieniu od jednego lub dwóch zbiorników paliwa i wartość korekty stałym poziomie w menu serwisowym. Pomiar zbiornik jest różna w zależności od typu pojazdu, więc w tym celu w menu serwisowym seqence kalibracji jest dostosowanie modułu do komputera pokładowego prawie każdego pojazdu.


Univerzál PP    Univerzál PP - Zezadu    Škoda Felicia