• Palubní počítače
  • Diagnostika vozidel zn. Opel
  • Návrhy DPS, Programy pro MCU

Datalogger - Slunce do škol


      Datalogger tohoto typu byl realizován v rámci projektu "Slunce do škol" a je určen pro monitorování činnosti fotovoltaického solárního systému, který je určen především pro demonstraci výroby elektrické energie ze slunečního záření.

      K dataloggeru jsou připojeny senzory pro měření intenzity slunečního záření a měření venkovní teploty. Dále datalogger komunikuje se střídačem a získává tak informace o stejnosměrném napětí z fotovoltaických solárních panelů, výstupním střídavým napětím, okamžitém výkonu atd. Datalogger naměřená data dále zpracovává a ukládá je v pravidelných intervalech do flassh paměti, kterou je vybaven.

      Konstrukce dataloggeru umožňuje jeho přímé připojení do vnitřní počítačové sítě, takže získaná data je možné sledovat na jakémkoliv PC za předpokladu, že je daný PC připojen do této sítě. Datalogger tedy v tomto případě funguje jako tzv. WWW server, takže přístup k parametrům fotovoltaického solárního systému je umožněn z každého počítače, který je připojen do vnitřní sítě a je vybaven internetovým prohlížečem. Stačí pouze do řádku adresa internetového prohlížeče zadat příslušnou adresu WWW rozhraní dataloggeru, která je přidělena při instalaci systému správcem sítě. Díky této konstrukci je také snadné zpřístupnění dat fotovoltaického solárního systému na internetu za předpokladu, že je tato služba v daném objektu k dispozici.

      Konstrukce dataloggeru ovšem umožňuje jeho použití v podstatě pro zobrazení jakýchkoliv uživatelských dat. WWW stránky pro zobrazení požadovaných parametrů lze uložit na flash kartu dataloggeru, případně přímo do vnitřní paměti procesoru.


Datalogger    Datalogger - DPSOdkaz na provedené instalace


Cyrilometodějské Gymnázium, Komenského 17
796 01 Prostějov

WWW stránky (EZS-1200Wp)

Cyrilometodějské Gymnázium, Komenského 17
796 01 Prostějov

WWW stránky (EZS-200Wp)